AGR-6B-24RGB – 60″ Range with Raised Griddle / Broiler
Sale Sold out
Quantity
Standard Features:
  • S/S exterior and overshelf
  • 60” Combination range standard with a 24” griddle top
  • Heavy duty 3/4” thick polished steel griddle plate
  • Full length drip tray
  • 32,000 BTU burners, 27,000 BTU griddle & 27,000 BTU oven burners
  • Broiler has 2 position rack and removable crumb tray
  • Oven temperatures range between 175°F – 550°F
  • Standing pilot for open top burners
  • Oven pilot with 100% safety shut off